Kúpeľ v kvetoch alebo domáce lázne s prírodnými kúpeľovými soľami MATURA vo vašom kúpeli.

Lákajú vás procedúry wellness centier a lázní? Vytvorte si domáce spa vo svojej kúpeľni! Máte chuť na luxusný romantický kúpeľ v lupienkoch ruží pri sviečkach a s ružovým šampanským? Alebo exkluzívny kúpeľ s kvetmi nechtíka lekárskeho so zmäkčujúcimi účinkami na pokožku a vôňou pomarančového oleja? Alebo skôr upokojujúci relax v morskej soli s jemnými levanduľovými kvetmi a levanduľovým esenciálnym olejom, ako spomienka na dovolenku v Provence?

Urobte si z kúpeľa rituál a doprajte si jedinečný zážitok. Vyhraďte si čas pre seba, aby ste mali pokoj a súkromie. Vyzdobte si kúpeľňu farebne zladenými doplnkami a kvetmi. Zapáľte aromalampu. Pustite si relaxačnú hudbu. Spomeňte si na svoj posledný pobyt pri mori. Predstavte si rozkvitnutú horskú lúku.  Vychutnajte si teplý voňavý kúpeľ všetkými zmyslami. Po kúpeli sa zabaľte a oddýchnite si na posteli.
Blahodarné účinky morskej soli, byliniek a prírodných rastlinných éterických olejov sú známe už odjakživa. To všetko má pozitívny vplyv nielen na dušu, ale aj na celé telo. Majú pozitívny vplyv na psychiku, pôsobia uvoľňujúco, upokojujúco a posilňujúco. Zlepšujú krvný obeh, regeneráciu pokožky, čistia a zjemňujú pokožku, vyššia koncentrácia morskej soli podporuje vylučovanie škodlivých látok z tela a príjem zdraviu prospešných minerálov. Dnes existuje špeciálny odbor nazývaný talasoterapia, založený na využívaní slanej vody a všetkého, čo súvisí s morom, na relaxačné a liečebné účely.

Odporúčame 200-400 g našej soli na kúpeľ v závislosti od množstva vody. Minimálne odporúčané množstvo zodpovedá nášmu malému vrecúšku alebo piatim polievkovým lyžiciam.

Prírodná kúpeľová soľ s okvetnými lístkami ruží

Romantická luxusná kúpeľ alebo ruža pre váš pôvab


Môžete pridať hrsť čerstvých okvetných lístkov ruží zo záhrady alebo sušených. Zapáľte farebne zladené sviečky, naaranžujte kyticu ruží a fľašu ružového sektu. Pustite si relaxačnú hudbu a zapáľte aromalampu s esenciálnym olejom z palmovej ruže. Doplňte kúpeľňu farebne zladenou osuškou a ďalšími drobnými predmetmi.

Prírodná kúpeľová soľ s levanduľou

Kúpeľ s vôňou Provence

Levanduľový kúpeľ doplnia modré a biele sviečky, rovnako ladené uteráky, župany a ďalšie doplnky. Zapáľte aromalampu s levanduľovým olejom. Do kúpeľa môžete pridať niekoľko kvapiek levanduľového oleja a trochu smotany.

Prírodná kúpeľová soľ s medovkou

Vôňa byliniek z babičkinej záhrady

Do kúpeľa môžete pridať čerstvú medovku. Zapáľte aromalampu s medovkovým esenciálnym olejom. Po kúpeli si uvarte medovkový čaj a zavŕtajte sa do svojich kanafosových prikrývok.

Prírodná kúpeľová soľ s nechtíkom a pomarančom

Vo farbách a vôňach južného slnka

Čerstvá kytica oranžových mesiačikov, misa južného ovocia a pohár čerstvo vylisovanej pomarančovej šťavy dodajú kúpeľni skutočný pôvab spolu s oranžovými sviečkami a uterákmi. Zapáľte aromalampu s pomarančovým olejom. Do vody nakrájajte čerstvé pomaranče.

Prírodná kúpeľová soľ s rozmarínom

Povzbudzujúce vône nielen pre mužov alebo spomienky na Stredomorie

Kúpeľ vhodne dopĺňa aromalampa s rozmarínovým olejom. Do vody môžete pridať vetvičky čerstvého rozmarínu.