100% prírodná, bez syntetických zložiek, bez chémie

iba morská soľ, sušené rastliny a hlavne prírodné vonné esenciálne oleje, ktoré dodávajú našej soli krásnu intenzívnu, ale úplne prirodzenú prírodnú vôňu a účinky.

Kúpele vo vani

Kúpele nôh

Inhalovanie pary

Masáže tela

Prírodná kúpeľová soľ s okvetnými lístkami ruží

Na suchú a zrelú pleť, afrodiziakálna, relaxačná... Luxusná romantická kúpeľ s voňavými okvetnými lístkami červených ruží, vhodná pre partnerský kúpeľ...

kúpiť v e-shope

Ruža čistí a rozjasňuje pleť, má omladzujúce účinky, zabraňuje predčasnému starnutiu pleti, revitalizuje a vypína pleť, je vhodná na podráždenú a citlivú pleť, drobné vyrážky a akné. Upokojuje, zlepšuje náladu, proti nespavosti, bolestiam hlavy, proti depresii, navodzuje pocit pokoja a harmónie. Podporuje krvný obeh, posilňuje žalúdok, znižuje horúčku, má protireumatické účinky. Ruža sa dobre kombinuje s levanduľou. Ruža je najznámejšou rastlinou Venuše a odjakživa bola súčasťou nápojov lásky. Najväčším zástancom a propagátorom "ružovej liečby" bol francúzsky bylinkár a popredný bylinkár svojej doby Maurice Mességué.

Prírodná kúpeľová soľ s levanduľou

Vhodná pre všetky typy pleti, pri kožných problémoch, dezinfekčná, upokojujúca, relaxačná, znižuje krvný tlak... Tradičná vôňa čistoty a spomienka na Provence.

kúpiť v e-shope

Levanduľa je jednou z najvšestrannejších liečivých rastlín. Názov pochádza z latinského lavare - umývať. Symbol čistoty. Má antiseptické účinky, podporuje obnovu kožných buniek, upokojuje pokožku, normalizuje tvorbu kožného mazu, má podporné účinky pri kožných problémoch, ekzémoch a pálení nôh. Na pokojný spánok, relaxáciu a uvoľnenie, vhodná pri depresii a strese, bolestiach hlavy, migréne, nervovom preťažení, stabilizuje emócie, potláča úzkosť a strach, otvára a čistí všetky čakry. Urýchľuje liečbu chrípky, angíny a prechladnutia, pomáha pri dýchacích problémoch, bronchitíde, dávivom kašli, astme. Uľavuje od bolesti svalov, reumatizmu, zlepšuje krvný obeh, posilňuje srdce, znižuje krvný tlak. Niekoľko lyžičiek levanduľovej soli môžete použiť na prevoňanie šatníkov a komôd - je to osvedčený prostriedok proti moľom na oblečení. Možno kombinovať s ružou, medovkou a rozmarínom.

Prírodná kúpeľová soľ s medovkou

Pre dobrý spánok, mastnú pleť, relaxáciu... Upokojujúci kúpeľ s citrusovou vôňou.

kúpiť v e-shope

Medovka osviežuje a čistí aj mastnú a problematickú pleť, je vhodná na opary a akné, má antibakteriálne účinky. Prírodné sedatívum - upokojuje, uspáva, zmierňuje stres, depresiu, strach, úzkosť, podráždenosť, nespavosť, búšenie srdca, rozptyľuje melanchóliu. Vhodný pri migréne, reumatických bolestiach, nadúvanie, zvracanie, menštruácii, uvoľňuje kŕče, znižuje krvný tlak. Pomáha pri nachladení, podporuje potenie, znižuje horúčku. Potláča zápach.

Prírodná kúpeľová soľ s nechtíkom a pomarančom

Zvláčňujúci, antistresový, relaxačný... Prírodná soľ do kúpeľa s nechtíkom lekárskym a pomarančom je jednou z najobľúbenejších pre svoju príjemnú, teplú oranžovú farbu a osviežujúcu vôňu.

kúpiť v e-shope

Nechtík lekársky je jednou z najvšestrannejších bylín. Pripisujú sa mu omladzujúce účinky. Táto oranžová bylina má silné antiseptické účinky. Zjemňuje pokožku, čistí a zvláčňuje pokožku, na tvrdú kožu na pätách a lakťoch. Je prospešný pri zápaloch, kŕčových žil, modrinách, preležaninách, zápaloch, mykózach, niektorých ekzémoch. Macerov herbár odporúča pozerať sa na rastlinu na zlepšenie zraku, vyčistenie hlavy a povzbudenie mysle.

Pomaranč má antidepresívne účinky - potláča stesk, smútok, úzkosť, strach, nervozitu, nespavosť. Uvoľňuje, osviežuje, posilňuje srdce. Oživuje ochabnutú a unavenú pokožku, upokojuje podráždenú pokožku, kožné zápaly, hojí a zjemňuje popraskanú pokožku a mozole, podporuje regeneráciu kožných buniek. Vhodný pri rekonvalescencii, anémii, stavoch vyčerpania, infekčných ochoreniach, nechutenstve.

Prírodná kúpeľová soľ s rozmarínom

Povzbudzujúca, zahrievacia, pri prechladnutí, svalovej únave, nízkom tlaku... Výrazná vôňa podobná gáfru a mentolu, obľúbená u mužov.

kúpiť v e-shope

Rozmarýn čistí pokožku, tonizuje, hojí, zabraňuje tvorbe jaziev, pôsobí proti celulitíde, kožným problémom, pôsobí antisepticky.  Vhodný pri únave a apatii, úzkosti, melanchólii, duševnom vyčerpaní, slabej pamäti, podporuje koncentráciu, zaháňa úzkosť, stimuluje nervový systém.  Zahrievací pri studených končatinách, prechladnutí, dýchacích problémoch, fyzickej únave, migréne, nízkom krvnom tlaku, artritíde, aktivizuje dýchanie, znižuje svalové a reumatické bolesti, posilňuje srdce, imunitu, čistí krv, proti vypadávaniu vlasov, má detoxikačné účinky. Magická bylina, symbol lásky. Vhodná kombinácia s levanduľou a ružou.

Nevhodné pri vysokom krvnom tlaku, epilepsii, pre deti mladšie ako šesť rokov a tehotné ženy.

Morská soľ

ako dôležitá súčasť liečebnej disciplíny - talasoterapie = liečba morom. Morská soľ sa od obyčajnej kamennej soli líši hlavne vyšším obsahom cenných minerálov, ktoré sú pre ľudský organizmus dôležité. Chemické zloženie morskej vody je veľmi podobné zloženiu plazmy v ľudskej krvi. Osmotický účinok sa prejavuje už pri jednopercentnej koncentrácii morskej soli vo vode (1 kg soli na 100 litrov vody). To znamená, že škodlivé látky sa začnú vylučovať z tela a cenné minerály obsiahnuté v soli sa vstrebávajú do pokožky. Morská soľ má vďaka vysokému obsahu minerálov priaznivý účinok na zdravých aj chorých ľudí.

Prírodné kúpeľové soli MATURA sú vyrobené podľa originálnych receptúr, ktoré vychádzajú z poznatkov o účinkoch morskej soli, liečivých rastlín a rastlinných esenciálnych olejov. Základom našich kúpeľových solí je 100 % čistá morská soľ. Ďalšou dôležitou zložkou sú liečivé rastliny a aromaterapeutické esenciálne oleje - teda len čisto prírodné zložky. Prírodné rastlinné éterické oleje sú najcennejšou a najsilnejšou látkou obsiahnutou v rastlinách. Práve esenciálne oleje dodávajú rastlinám vôňu. Pre predstavu - na výrobu jednej kvapky esenciálneho oleja je potrebných približne 1-10 kg rastlín. Aromaterapia je samostatný a rozsiahly odbor, ktorý využíva prírodné rastlinné éterické oleje na liečebné a kozmetické účely. Každá soľ do kúpeľa MATURA obsahuje rôzne esenciálne oleje a liečivé rastliny. Preto okrem vyššie uvedených účinkov, ktoré sú spoločné pre všetky kúpeľové soli MATURA, majú rôzne druhy kúpeľových solí ďalšie špecifické účinky v závislosti od toho, ktoré liečivé rastliny a éterické oleje obsahujú. 
Naše soli do kúpeľa neobsahujú žiadne synteticky vyrobené chemikálie, ako sú farbivá, parfumy atď. Zážitok a účinok kúpeľa v prírodnej soli do kúpeľa MATURA sa odohráva na viacerých úrovniach, pričom všetky tieto zložky pôsobia spoločne. Účinok sa ďalej zvyšuje pôsobením teplej vody v kúpeli. 
Kúpeľ v soli MATURA preto vedie k dokonalej relaxácii, regenerácii, psychickému a fyzickému uvoľneniu, prirodzenej očiste tela zvnútra i zvonka, prekrveniu a zjemneniu pokožky. Telo sa zbaví únavy, zlepší sa krvný obeh a pri správnej koncentrácii sa vylúčia škodlivé látky a doplnia cenné minerály, preto sú vhodné na každodennú starostlivosť o pleť.  Tieto kúpele pôsobia aj ako podporný prostriedok pri obnove buniek, zlepšovaní metabolizmu, kožných problémoch, reumatizme, artritíde, zápaloch, poúrazových a pooperačných stavoch, dýchacích problémoch, alergiách, neurózach, strese, poruchách spánku, bolestiach svalov a kĺbov, poruchách štítnej žľazy, dýchacích problémoch. Prispievajú k posilneniu imunity, nervového systému, koncentrácie, myslenia, zníženiu hmotnosti. Sú vhodné aj na citlivú a suchú pokožku a celulitídu.

Kúpele vo vani

Majú najkomplexnejšie účinky. Vo vani s teplou vodou rozpustite aspoň 200 g kúpeľovej soli MATURA. Pre lepšie účinky zvýšte dávku na 400 g. Už pri použití 1000 g/100 l sa z tela vyplavujú škodlivé látky a absorbujú minerály zo soli - osmotický efekt. Ak nechcete, aby sa nerozpustné zložky rozptýlili v kúpeli, nasypte soľ do textilného vrecka. Tento spôsob sa odporúča aj vo vírivých vaňach s tryskami, aby sa zabránilo ich upchatiu. V bežnej vani s funkčným odpadom k upchatiu nedochádza. Pri použití vyšších dávok soli odporúčame použiť lapač nečistôt. Relaxujte vo vode asi 20 minút a potom sa osprchujte. Nepoužívajte šampón, sprchový gél, penu alebo mydlo súčasne so soľou do kúpeľa. Po kúpeli sa odporúča relaxovať na lôžku v suchom zábale, čím sa znásobí účinok kúpeľa.

Kúpele nôh

Soľ má zmäkčujúci účinok na stvrdnutú pokožku, obzvlášť vhodná je  kúpeľová soľ s nechtíkom lekárskym a pomarančom.  Kúpeľová soľ s rozmarínom je vhodná na studené alebo unavené nohy, kúpeľová soľ s levanduľou na boľavé a páliace nohy, kožné problémy.

Inhalácia

Pri prechladnutí, nádche a dýchacích problémoch rozpustite soľ v hrnci s horúcou vodou a vdychujte výpary. Kúpeľová soľ s rozmarínom je na to obzvlášť vhodná.

Masáže

Kúpeľovú soľ zľahka rozotrite na vlhkú pokožku, mimo tváre. Potom sa osprchujte. Túto metódu možno použiť aj v saune, soľ zaviažte do kúska tenkej látky a navlhčite. Tí, ktorí trpia šupinatou pokožkou, môžu do soli primiešať olivový olej a touto zmesou si trieť telo.

Iné použitia

Kúpeľové soli môžete použiť aj na prevoňanie šatníka, kúpeľová soľ s levanduľou je veľmi účinnou prevenciou proti moliam v šatníku (zaviažte do látkového vrecka), ako voňavá dekorácia interiéru atď. V neposlednom rade ako vkusný a originálny darček pre každého.